Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Panevėžietis Antanas, kaip ir įprastą dieną, ėjo iš namų į darbą. Tačiau vos palikęs namus vyriškis ėmė ir paslydo.
„Praradau sąmonę, iškvietė žmona greitąją ir viskas – septynios siūlės. – Ir kaip jaučiatės dabar? – Nu, ką, nu... Taip, kaip lengvai išgėręs, truputį svaiguliuoja galva“, – atviravo Antanas.
Visa laimė, kad Antanas spėjo nueiti nuo laiptų. Vyras pasakojo, kad net nesuvokė, kaip greitai paslydo.
„Abi kojos iškart paslydo, net atsiremt nespėjau, pasakysiu tiesiai šviesiai“, – pabrėžė panevėžietis.
O tokių kaip Antanas – ne vienas, 48-erių Robertas vakar išėjo pasivaikščioti, tačiau neišlaikė pusiausvyros ir krito.
Srautas didesnis trečdaliu
Medikai pasakoja, kad pacientai kreipiasi dėl rankų, kojų sumušimų, lūžių, taip pat ir galvos sutrenkimų.
„Šiuo metu kreipiasi 10 pacientų per 15 minučių. Traumatologinių pacientų nuo 80 iki 100 maždaug, apie 10–12 pacientų mes paguldome į ligoninę operaciniam gydymui“, – vardijo skubiosios pagalbos skyriaus gydytojas Andrius Černauskas.
Daugiausia nukentėjusių ir paslydusių ant ledo – Kaune.
„Per parą trauminių pacientų buvo 121, apskritai pas mus lankėsi 122 pacientai, į stacionarą paguldėm 16 pacientų. Tai sudaro apie 20–30 procentų didesnį srautą“, – teigė Kauno ligoninės gydytojas Kastytis Grigonis.
Klaipėdoje – taip pat išaugęs pacientų srautas. Pasak medikų, jaunesnio amžiaus žmonės skundžiasi čiurnos traumomis, vyresnio – riešo, peties ir kitų sąnarių skausmu.
„Per parą kreipėsi 15 pacientų, kuriems reikėjo taikyti operacinį gydymą, tai tas pacientų srautas yra ženkliai išaugęs. Išaugimas būna du–tris kartus slidžiomis dienomis, lyginant su tomis įprastinėmis dienom“, – pastebėjo ortopedijos traumatologijos klinikos vadovas Tadas Stančikas.
Kalbinti gyventojai pastebi, kad vaikščioti pastarosiomis dienomis iš tiesų reikėjo atsargiau:
„Nereikia žiopsot ir viskas gerai.“
„Nežiūri žmonės ir, mano manymu, aplaidumas daug reiškia.“
„Būna, aišku. Sako, kad čia niekas negarantuotas, kad nepavirsi.“
O tokie nukritimai, pasak medikų – ne juokai, todėl skatina kuo mažiau vaikščioti.
„Lūžiai ir krūtinės, ir šlaunikaulio, ir blauzdikaulio – lūžių pasitaiko įvairiausių“, – pabrėžė Marijampolės ligoninės medikas Aurelijus Pipiras.
„Gali įvykti kaukolės lūžimas, net ir mirtis“, – perspėjo T. Stančikas.
„Kai yra slidu, reikia vaikščiot kaip pingvinui, nors skamba juokingai, bet, iš tikrųjų, reiktų truputį palinkti į priekį ir daryti mažus žingsnelius“, – patarė A. Černauskas.
Netrūko avarijų
Dėl plikledžio pasipylė ir avarijų – Vilniuje dėl slidžios kelio dangos vakar ir šiandien rytą įvyko 10 eismo įvykių, o visoje Lietuvoje vakar jų užfiksuota kone 50-imt.
Pasak sinoptikų, slidi kelio danga susidarė dėl didžiąją Lietuvos dalį apėmusios lijundros.
„Gana atšalęs oras, atšalę paviršiai buvo ir, užėjus šiltajam frontui, lietus krito, šlapesni krituliai, dėl to ant paviršiaus patekę užšalo ir labai slidi danga pasidarė“, – paaiškino sinoptikas Vytautas Patašius.
Sinoptikai prognozuoja, kad artimiausią naktį slidžiau ir pavojingiau bus Žemaitijoje, o visoje Lietuvoje plikledis dar pasirodys.
„Ketvirtadienio naktis nusimato šiek tiek pavojingesnė – plikledis numatomas daugelyje rajonų“, – pabrėžė V. Patašius.
Medikai pataria žmonėms, o ypač senjorams – jei stipriai sninga, lija ir yra slidu, likti namuose, jei nėra būtinybės išeiti. O jei jau paslydote ir kraujuojate – kviesti greitąją medicinos pagalbą arba skubėti į skubiosios pagalbos skyrių.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.